5 argumenti, miks…

kaaluda virtuaalringkäigu tellimist foto360.ee meeskonnalt:

1. SISUKUS

Süveneme igasse virtuaaltuuri loomise projekti põhjalikult. Nii keerulise kui lihtsa virtuaaltuuri ehk virtuaalringkäigu loomise võti on piisav eeltöö. Valime parimad olud pildistamiseks ja viime ennast võimaluste piires kurssi tellija teiste turunduslahendustega. Kasutame virtuaaltuuris olemasolevaid objekti või teenust kirjeldavaid tekste ja illustratsioone või loome need ise. Vajadusel korraldame ka tõlkimise, et valmiks mitmekeelne virtuaaltuur. Loe sisukast virtuaalringkäigust täpsemalt

Kumu kunstimuuseumi vt2. USALDUSVÄÄRUSUS

Meie fotograafid on panoraamfotode pildistamisega tegelenud juba alates 2005. aastast. Oleme lihvinud oskusi ja tehnikat igasugustes oludes, nii valges kui pimedas, suvel ja talvel, nii muuseumivaikuses kui tänavamelus. Suudame tagada kokkulepitud hinna ka pikaaegsete projektide korral. Hoolitseme selle eest, et virtuaaltuurid püsivad veebis kättesaadavad.  Oleme näinud kõrvalt juhtumeid, mil virtuaaltuuri valmistaja jätab tellija pärast ringkäigu valmimist omapäi ja kaob pildilt. Oleme levis püsinud juba enam kui 10 aastat. Ja kavatseme seda teha ka edaspidi, sest fotograafia ning uudishimu uute kogemuste ja teadmiste järele on meie kirg.

Võime julgelt nentida, et oma tegutsemisajal oleme olnud Eestis virtuaaltuuride valdkonna üks teerajajatest. Oleme otsinud ja leidnud lahendusi, mida teised on hiljem kopeerinud. Võtame seda tunnustusena.

3. PAINDLIKKUS

Oleme valmis nii kiireks ühekordseks panoraamfoto pildistamiseks (nt ajakirjanduslik reportaaž), kui avatud pikaajalistele projektidele (nt muuseumi virtuaaltuur). Kui meie tellijat aitab turunduses edasi lihtne virtuaaltuur, teeme selle ära. Kui on vaja pildistada tuhandeid kaadreid, et teha sellest lõplik valik (nt Kumu Kunstimuuseumi projekt), teeme ka seda. Allhanketööd ei ole meile võõrad.

Meie hinnastamine on paindlik. Meil on kliente, kes eelistavad ühekordse maksega virtuaaltuuri loomist püsilepingu asemel. Samas on püsilepingu korral tagatud muudatuste sisseviimise võimalus, samuti on nii võimalik kulud jaotada pikema ajaperioodi peale. Pikaajaliste klientide huvid on meile tähtsad, mistõttu oleme tasude osas seni saanud alati kokkuleppele. Valiku sobiva teenusepaketi üle teete Teie.

4. KIIRELT TEHTUD KAUNIKENE?!

Me ei kasuta sellist tehnikat, mida reklaamitakse kui “innovativset ja uuenduslikku” virtuaaltuuride valmistamise lahendust. Näiteks on kasutusel kiiret pildistamist võimaldavad riistad – spetsiaalpeeglid, mitme objektiiviga kaamerad jms. Neid kasutavad mugavust armastavad teenusepakkujad, kes aga maksavad selle eest lõivu fotode teravuse ja halvema värviülekandega, aga ka virtuaaltuuri lahenduse puudulikkusega. Virtuaaltuuride fotograafia ja IT lahendused on küll endiselt väga kiiresti arenev valdkond, kuid inimestele meeldib harva, kui ruumi põrandaosa on hägustatud käkerdis või on laes arusaamatu must auk.  Tõsi, mingites oludes võib kiirlahendustel olla menu, kuid meie eelistame hea joonisega lainurkobjektiive ja kindlat statiivi. Oleme katsetanud ka teisi riistu, kuid nendega ei kannata meie hinnangul üldjuhul klientide ette asutuda. Samuti kasutame me erinevaid pilditöötluse ja virtuaaltuuri kokkumonteerimise vahendeid. See võimaldab meil valida sobiva tööriista iga spetsiifilise olukorra tarbeks.

See aga ei tähenda, et meie virtuaaltuuride valmimist peab ootama pikka aega. Objektil pildistamine võtab üldjuhul aega 1-2 tundi ja ruumilise pildi lingi saate vajadusel juba järgmiseks hommikuks e-kirjaga. Reeglina teeme kuni viiest panoraamfotost koosneva virtuaalringkäigu tervikuna koos huvipunktide, tekstide ja muude kokku lepitud detailidega valmis 3-5 tööpäeva jooksul. Aega pikendavad rätsepalahenduste kasutamine ja põhjalikku IT-lähenemist nõudvad tegevused: paljude spetsiaalsete fookuspunktide lisamine, tekstide ja illustratsioonide toimetamine ja kujundamine. Näiteks on põhimõtteliselt võimalik virtuaalringkäigule lisada video (intervjuu või tootetutvustus) või ka ka aerofotosid või -videoid, mille monteerimine ja ettevalmistamine ise on ajamahukad. Tegutseme alati ajaraamides, mille oleme kliendiga kokku leppinud.

Kokkuvõttes – kiire töö ei ole meile võõras, kuid vastame pigem nende klientide ootustele, kes eelistavad üldjuhul restoraniroogi kiirtoidule.

 

5. KAASAEGNE TEHNILINE TEOSTUS

Üha suurem osa veebist on kolinud mobiilsetele seadmetele. Seetõttu optimeerime praegu valmivad virtuaalringkäigud probleemivabalt vaatamiseks nii iPadis, tahvelarvutis ja nutitelefonis kui lauaarvutis ilma lisaprogrammide vajaduseta. See tähendab ka, et arvestame mobiilse interneti piirangutega ja hoiame virtuaalringkäigu mahud aktsepteeritaval tasemel. Ringkäigu allalaadimisaeg normaaloludes (ka mobiiliseadmes, mis asub kusagil kesk-euroopa kiirteel) ei tohi olla pikem kui 7-20 sekundit. Senine pikaajaline kogemus näitab, et klient teeb valiku kannatamatult ja kiiresti.

 

Kas virtuaaltuuri loomine pakub huvi? Uuri meie hinnataset ja võta kohe fotograafiga ühendust!